Ambulatoryjna Rejestracja Telefoniczna: 22 326 52 26 (Pn. - Pt.: 7.30 - 18.00) Informacja:  22 326 53 17 (Pn. - Pt.: 8:00-15.30) Przejdź na nasz profil na facebooku
Strona główna
Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19Przejdź do BIP
Widok rejestracji głównej z pokazaniem urządzeń do podpisów cyfrowych dla Pacjentów

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19


Ostatnie miesiące to czas ogromnych zmian w obszarze cyfryzacji naszego szpitala. Przez najbliższe dni będziemy dzielić się z Wami informacjami o tym, co udało się osiągnąć!

Jeden dzień – jedna ciekawostka z dziedziny rozwoju IT.

Bądźcie z nami i zobaczcie, ile elementów uległo zmianie.

Ps. Dziękujemy Zespołowi IT za przygotowanie każdej z tych informacji!

 

- Na początek – cyfryzacja podpisów Pacjentów!

Elektroniczne zgody pacjentów stają się codziennością w naszym szpitalu.

Tablety możecie już spotkać na przykład w naszej rejestracji.

Dlaczego to takie ważne?

Korzystanie z tabletów w procesie tworzenia dokumentacji zmniejsza koszty związane z ich przechowywaniem i archiwizowaniem. Co więcej, cyfryzacja przyspiesza obieg informacji medycznych, optymalizując przy tym czas pracy personelu medycznego.

Leczenie pacjentów wymaga często ich pisemnej zgody. Zgoda pacjenta to nie tylko kluczowy element procesu leczenia, ale także ważna kwestia w kontekście ochrony danych.

Dlatego musimy maksymalnie skracać samą procedurę, ale także ilość osób, które potencjalnie mają dostęp do danych. Tradycyjnie podpisywane zgody zastępujmy podpisami na tablecie lub długopisami cyfrowymi. To także ważny element tworzenia elektronicznej dokumentacji medycznej.

Taki podpis, spełniający kryteria ważności prawnej, pozwala na skuteczne i bezpieczne dokumentowanie zgód pacjentów. 

 

 

- E-rejestracja - 

Oto dzisiejsza, obiecana ciekawostka z obszaru cyfryzacji szpitala, autorstwa Działu IT - e-rejestracja!

Zapisywanie się do poradni w Szpitalu Bródnowskim stało się jeszcze prostsze i wygodniejsze dzięki nowoczesnej platformie internetowej oraz nowej infrastrukturze IT. Teraz pacjenci mają możliwość zarejestrowania się na wizytę za pomocą strony internetowej szpitala.

Wystarczy odwiedzić oficjalną stronę Szpitala Bródnowskiego i skorzystać z dedykowanego modułu do rejestracji online. Po zalogowaniu się na swoje konto pacjent może wybrać odpowiednią specjalizację, lekarza oraz preferowany termin wizyty. Proces ten jest intuicyjny i oszczędza cenny czas, eliminując konieczność osobistego stawiania się w kolejce czy dzwonienia do rejestracji.

Stawiamy na nowoczesność i komfort pacjentów, umożliwiając szybki i łatwy dostęp do wysokiej jakości opieki medycznej. Dane pacjentów są chronione zgodnie z RODO. Inwestycja w cyfryzację to inwestycja w nasze zdrowie.

 

 

- Komputery - 

Czas na kolejną ciekawostkę z dziedziny cyfryzacji MSB - Komputery

W naszym szpitalu wprowadziliśmy do użytku ponad 1000 nowych komputerów przenośnych i stacjonarnych.  Ta inwestycja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa i efektywności pracy personelu medycznego, usprawnienie przepływu informacji, dokumentów administracyjnych, technicznych i medycznych oraz poprawę ogólnej jakości obsługi pacjentów.

Nowe komputery przenośne umożliwiają personelowi medycznemu elastyczne i mobilne korzystanie z systemów informatycznych bez konieczności ograniczania się do określonych miejsc. To znacząco usprawnia procesy dokumentacyjne, umożliwiając lekarzom, pielęgniarkom i innym pracownikom służby zdrowia szybki dostęp do niezbędnych informacji bez względu na lokalizację w szpitalu.

Nowe komputery stacjonarne zostały zainstalowane w wielu punktach naszego szpitala, między innymi w takich jak rejestracja, poradnie, oddziały, część administracyjna i techniczna MSB.

Nowe komputery dla personelu to jeden z elementów infrastrukturalnego fundamentu dla dalszej transformacji cyfrowej szpitala.

Inwestycja w cyfryzację to inwestycja w nasze zdrowie.

 

 

- Rezonans -

Ciekawi kolejnych doniesień z dziedziny IT?

Dziś kilka słów o tym jak cyfryzacja wpłynęła na nasz rezonans!

 W ramach procesu cyfryzacji naszego szpitala dokonaliśmy znaczącej rozbudowy rezonansu magnetycznego w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej! Zrealizowaliśmy doposażenie aparatu w nowe funkcjonalności oprogramowania sterującego oraz wymieniliśmy serwer sterujący, co znacząco wpłynęło na poprawę wydajności i jakości badań diagnostyki obrazowej. 

Zakupione oprogramowanie podnosi poziom dokładności badań oraz skraca czas ich trwania, co z pewnością przyczyni się do szybszej i dokładniejszej diagnostyki. Dodatkowo, zakupiliśmy oprogramowanie umożliwiające szczegółowe i kompleksowe analizy kluczowych wskaźników efektywności wykorzystania rezonansu magnetycznego, tomografu i innej aparatury medycznej połączonej z system do zarządzania badaniami obrazowymi.

Dzięki temu nasze badania są teraz realizowane z wyższymi parametrami technicznymi, wymagają mniej czasu, a system zarządzania pracą pozwala na lepsze układanie harmonogramu badań.  To kolejny duży krok naprzód w doskonaleniu naszej diagnostyki medycznej! 

Ta inwestycja o wartości prawie 4 mln zł została sfinansowana dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej, React EU

 Inwestycja w cyfryzację to inwestycja w nasze zdrowie. 

 #CyfryzacjaSzpitala #RozbudowaTechnologii #NowoczesnaMedycyna

 

 

- Opisywanie badań - 

Dzisiejsza wiadomość IT dotyczy - opisywania badań…

Szpital stawia na coraz lepsze diagnozowanie naszych pacjentów. Opisywanie wyników badań rezonansu magnetycznego (MRI) i tomografii komputerowej (CT) ma niebagatelny wpływ na skuteczność i szybkość diagnozy. A jednym z elementów efektywnej diagnostyki są komputery i monitory diagnostyczne. Kupiliśmy i uruchomiliśmy w pracowni diagnostycznej nowe monitory diagnostyczne.

Doświadczony zespół radiologów specjalizujących się w analizie obrazów medycznych pracuje z wykorzystaniem najnowszych technologicznie monitorów i zaawansowanych narzędzi do interpretacji rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej.

W połączeniu z ostatnią modernizacją oprogramowania rezonansu wyniki badań obrazowych są jeszcze bardziej precyzyjne, co wpływa na szybkość powrotu naszych pacjentów do pełni sił.

To nie tylko podnoszenie jakości opieki diagnostycznej, ale także skracanie czasu oczekiwania na wyniki badań. To kolejny krok Szpitala Bródnowskiego w kierunku doskonalenia diagnostyki medycznej i zapewnienia kompleksowej opieki na najwyższym poziomie.

 

 

- Drukarki - 

Dziś jeszcze trochę o sprzęcie - Drukarki -

W ramach modernizacji systemów informatycznych, w naszym szpitalu zainstalowaliśmy nowe, energooszczędne drukarki! Staramy się, aby jak najwięcej procedur i wymiany informacji było realizowanych w obiegu elektronicznym, ale zdajemy sobie sprawę, że czasami trzeba coś wydrukować. Dbamy nie tylko o szybką i sprawną obsługę naszych pacjentów, ale również o ochronę środowiska.

To ponad 700 nowych drukarek, które kupiliśmy ze środków przyznanych przez Unię Europejską w ramach projektu modernizacji infrastruktury teleinformatycznej w Szpitalu Bródnowskim.

Dzięki temu nie tylko podnosimy efektywność naszych działań, ale także dbamy o zrównoważony rozwój i minimalizację wpływu na środowisko.

 

 

- Parking-

Trochę nietypowo dla obszaru IT, ale…
dzisiejsza ciekawostka z zakresu cyfryzacji dotyczy... parkingu!

Jak tylko przyjedziecie na nasz parking od razu zauważycie zmianę. Jednym z efektów projektu cyfryzacji naszego szpitala jest wdrożenie nowoczesnego systemu zarządzania szpitalnymi parkingami.  Dzięki temu jest szybciej i wygodniej dla osób parkujących. Nasz system parkingowy ma wiele najnowocześniejszych rozwiązań, jak na przykład:
• Systemy automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych (ANPR) wykorzystują kamery do identyfikacji numerów rejestracyjnych pojazdów, umożliwiając automatyczne monitorowanie wjazdów i wyjazdów. 
• Bilety elektroniczne i płatności online: Zapewnienie możliwości płatności za parking poprzez różne platformy online, co ułatwia zarządzanie opłatami i ogranicza konieczność korzystania z gotówki. 
• Inteligentne systemy zarządzania miejscami parkingowymi: Umożliwiają monitorowanie dostępności miejsc parkingowych w czasie rzeczywistym, pomagając kierowcom znaleźć wolne miejsce parkingowe. 
• Bezpieczeństwo: Monitorowanie systemów bezpieczeństwa, takich jak kamery i oświetlenie, aby zapewnić bezpieczne warunki parkowania. 

Wdrożenie tych nowoczesnych rozwiązań parkingowych przyczyni się do poprawy efektywności zarządzania miejscami parkingowymi, zwiększenia dostępności miejsc dla pacjentów i personelu oraz poprawy ogólnej obsługi parkingu.

  

 


Sfinansowano w ramach realizacji projektu:

„Uzupełnienie interoperacyjnego środowiska przepływu danych i informacji w procesach medycznych i niemedycznych Szpitala wraz z zapewnieniem wysokiej dostępności i bezpieczeństwa danych i systemów”

Program Operacyjny: Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego 2014 – 2020, Oś Priorytetowa – XII REACT EU dla Mazowsza, Działanie 12.2 REACT EU dla e-usług na Mazowszu

Beneficjent: Mazowiecki Szpital Bródnowski Sp. z o.o.

Dowiedz sie więcej o projekcie