Ambulatoryjna Rejestracja Telefoniczna: 22 326 52 26 (Pn. - Pt.: 7.30 - 18.00) Informacja:  22 326 53 17 (Pn. - Pt.: 8:00-15.30) Przejdź na nasz profil na facebooku
Strona główna
Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19Przejdź do BIP
edytuj
Sekretariat: 22 326 58 14
Fax: 22 325 72 76

Centrum jest obsługiwane przez Oddział Neurochirurgii Szpitala Bródnowskiego.

Przygotowanie pacjenta do leczenia w Centrum

Pacjentami, którzy mogą być, po wcześniejszym telefonicznym porozumieniu z lekarzem, kierowani do Centrum Leczenia Chorób Naczyniowych Mózgu są chorzy ,u których rozpoznano krwawienie podpajeczynówkowe. Rozpoznanie musi być potwierdzone badaniem tomografii komputerowej lub w przypadku braku takiej możliwości przez przekonywujące objawy klinicznie lub badanie płynu mózgowo-rdzeniowego. W każdym przypadku konieczne jest dokładne zebranie wywiadu dla wykluczenia krwawienia pourazowego. Pacjent kierowany do Centrum musi mieć przeprowadzoną konsultację neurologiczną a w przypadku braku takiej specjalności w Szpitalu kierującym konieczne jest stwierdzenie przez lekarza SOR objawów oponowych u chorego.

Pacjentami kierowanymi na leczenie mogą być wyłącznie chorzy przytomni z zachowaną własną czynnością oddechową i wydolni oddechowo i krążeniowe Stan neurologiczny chorego oceniany w skali H-H (WFNS) musi zawierać się w przedziale I-III. Jako że planowane leczenie w Centrum Naczyniowym zmierza do szybkiego jego wdrożenia dlatego chory powinien mieć wykonane wcześniej następujące badania: grupa krwi, morfologia, koagulogram, elektrolity, cukier, mocznik, kreatynina i EKG, które w przypadkach nagłych można dostać.

Każdy chory po przeprowadzonym leczeniu i po stabilizacji stanu ogólnego przekazany będzie do ośrodka kierującego z zaleceniami dotyczącymi dalszego postępowania.

krajowe centrum leczenia chorób naczyniowych mózgu