Ambulatoryjna Rejestracja Telefoniczna: 22 326 52 26 (Pn. - Pt.: 7.30 - 18.00) Informacja:  22 326 53 17 (Pn. - Pt.: 8:00-15.30) Przejdź na nasz profil na facebooku
Strona główna
Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19Przejdź do BIP
edytuj
Sekretariat Oddziału: 22 321 13 70
Pokój Lekarski: 22 321 13 77
Konsola pielęgniarek:
22 321 13 37
22 321 13 38
22 321 13 39
Poradnia Onkologiczna
Recepcja:
22 321 14 75
pon. - czw. godz. 8:00 - 18:00
pt. godz. 8:00 - 14:00
 

Zespół Oddziałów Onkologii Kobiecej przy ul. Górczewskiej 89, został uruchomiony w 2017 r. pod nazwą Zdrowie Kobiety, jako pierwszy w Polsce publiczny Zakład Onkologii Kobiecej. Tworzenie oddziałów dedykowanych wyłącznie kobietom jest rozwiązaniem optymalnym i pozwalającym na szybsze zdrowienie oraz powrót do aktywności życiowej i społecznej.

Obecnie działalność została rozszerzona i leczymy nie tylko nowotwory kobiece: piersi, jajnika i macicy, lecz między innymi nowotwory przewodu pokarmowego także u mężczyzn. Zespół Oddziałów Onkologii stanowi część Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego z dostępem do pełnoprofilowego zaplecza szpitalnego. Zgodnie z najnowszymi trendami w opiece nad chorymi na nowotwory każdy pacjent będący pod opieką oddziału od pierwszej wizyty jest otoczony opieką pielęgniarki prowadzącej i ma możliwość kontaktowania się w razie pilnej potrzeby także z lekarzem prowadzącym również po opuszczeniu szpitala.

Pacjenci w oddziale mają do dyspozycji komfortowo urządzone pokoje jedno- i dwuosobowe z pełnym węzłem sanitarnym. Przy każdym łóżku znajduje się wygodna szafka z podręczną lodówką i blatem umożliwiającym spożywanie posiłków. W osobistych szafach ubraniowych zainstalowano sejfy, a w każdej sali znajduje się telewizor, z którego można korzystać bezpłatnie.

 

Ciągłość opieki nad chorymi zapewnia zintegrowana z oddziałem Poradnia Onkologiczna.
Poradnia prowadzi pacjenta od podejrzenia choroby, poprzez pełną diagnostykę, aż do zaplanowania i wdrożenia optymalnego leczenia.  Na miejscu wykonywane są badania USG, mammografia, badania radiologiczne oraz badania laboratoryjne. 

Pacjenci mają zapewnioną opiekę po leczeniu operacyjnym także wtedy, kiedy wymagają pooperacyjnego leczenia zachowawczego takiego jak hormonoterapia oraz obserwacji i badań kontrolnych po zakończonej terapii.

W razie potrzeby możliwe jest także prowadzenie leczenia w przypadku nawrotu choroby.

Chemioterapia jest stosowana w warunkach ambulatoryjnych oraz szpitalnych w trybie jednodniowym.

Leki przeciwnowotworowe przygotowywane są zgodnie z najnowszymi standardami przez wyspecjalizowany zespół farmaceutów, korzystający z komputerowego systemu odmierzania należnych dawek leków.

Do podawania leków stosowane są elektronicznie sterowane pompy infuzyjne, które zapewniają jednostajne dawkowanie preparatów. W wybranych przypadkach pacjent  może kontynuować leczenie w warunkach domowych dzięki wyposażeniu w osobiste infuzory – specjalne urządzenia podające odpowiednią dawkę leku przez 24-48 godzin.

U chorych, którzy tego wymagają, leki można podawać do portów naczyniowych zakładanych przez zespół anestezjologów Centrum ATTIS MSB. Port umożliwia zarówno podawanie leków drogą dożylną, jak i pobieranie krwi bez konieczności każdorazowo uzyskiwania dostępu do żył obwodowych (nakłuwania żył na kończynach).

Od 2022 roku prowadzimy program lekowy B.9 FM "Leczenie chorych na raka piersi", który umożliwia zastosowanie u pacjentów z zaawansowaną postacią raka piersi terapii spersonalizowanej, ukierunkowanej na określony podtyp nowotworu. Personalizowana terapia nowymi środkami pozwala na osiąganie coraz lepszych wyników leczenia.

W ramach programu przyjmujemy chorych na raka piersi:

  • z rozpoznaniem HER2 – dodatniego raka piersi, wymagających leczenia przed i po operacji jak również w przypadku pojawieniu się przerzutów;
  • u których zaawansowany (z przerzutami) nowotwór nie wykazuje obecności HER2, ale ma receptory hormonalne;
  • chorych na potrójnie ujemnego raka piersi.

Aby rozpocząć terapię, wystarczy umówić wizytę w recepcji Poradni Onkologicznej tel. 22 321 14 75.

W Zespole Oddziałów Onkologii i Poradni pracują doświadczeni lekarze onkolodzy kliniczni oraz pielęgniarki z wieloletnim stażem w wiodących ośrodkach onkologicznych, wyspecjalizowane w podawaniu leków przeciwnowotworowych oraz przeciwdziałaniu niepożądanym skutkom stosowanej terapii.

  • dr n. med. onkologii Maria Górnaś  - Koordynator ds. chemioterapii w Zakładzie Onkologii
  • Tadeusz Denisso – Lekarz specjalista onkologii klinicznej
  • Anna Drzazgowska – Zachara – Lekarz specjalista chemioterapii nowotworów
  • Elżbieta Brewczyńska – Lekarz specjalista onkologii klinicznej
  • Ewa Szombara – Lekarz specjalista onkologii klinicznej
  • Izabela Krakowiak – Lekarz w trakcie specjalizacji z onkologii klinicznej
  • Adam JankowskiLekarz chirurg onkolog
  • Beata Mitręga-Korab – Lekarz chirurg onkolog

 

Bożena Koziełł-Poklewska - Koordynator świadczeń pielęgniarskich i obsługi pacjenta

 
edytuj

Koordynatorzy Oddziału

Marcin Maksimowski

dr n. med. onkologii Maria Górnaś

Koordynator

Marcin Maksimowski

Bożena Koziełł-Poklewska

Koordynator świadczeń pielęgniarskich i obsługi pacjenta